Örömmel látom, hogy egyre több rendelő fektet kiemelt figyelmet a videós tartalmak készítésére: szinte naponta jönnek ki az érdekesebbnél érdekesebb részek a közösségi oldalakon. Ám hibák is akadnak sajnos szép számmal! Ezekre figyelj, ha tökéletes szintre szeretnéd emelni a fogászati marketinged!
(1) Random publikálás
A videók közzétételének is vannak ideálisabb és kevésbé ideális időpontjai. Azt vettem észre, hogy ez sokszor a marketinges idejéhez van időzítve: azaz akkor kerül ki egy tartalom, amikor a felelős oda jut a napi feladataiban. Kedd délelőtt, szerda kora délután – ezek tipikusan ilyen “elrontott publikációs’ időpontok.
Ha te is stréber szinten működsz, akkor nézd meg, a te nézőid mikor töltenek időt az adott platformon és akkorra igazítsd a megjelenést!
(2) Egyszerre sok videó publikálása
Ismered az érzést, amikor hetekre-hónapokra beragadnak a felvett anyagok valamilyen okból, majd a videós átküld 10 kész videót egyszerre? Mint a diéta alatti csokievés: nehéz megállni, hogy ne posztoljuk rögtön az összes elcsúszott videót egy napon – “hiszen már hetek óta ki kellett volna mennie és a várakozás tovább rontunk a helyzeten”!
Viszont így saját magad ellen dolgozol a közösségi oldalakon, és a videókba tett energiád nem fog megtérülni. Napi 1 videó még mindig sok, de ideálisabb, mint 3-4 tartalom egy napon.
A kitűnő szint az, ha a beragadt videók publikálást is a felhasználóid tartalomfogyasztásához és a saját tartalomnaptárodhoz igazítod!
(3) Kreatív videócímek választása
Egy videós tartalom sikeressége nagyban függ a címválasztástól és a borítóképtől – hasonlóan a híroldalak cikkeihez. A túl általános, semmitmondó címek vagy pont ellenkezőleg, az ultrakreatív, túl bonyolult címsorok jelentősen csökkentik az átkattintási arányt.
Az elkészített videó megérdemli, hogy a lehető legtöbb nézettséget hozza, így érdemes olyan címet adni neki, ami felkelti a figyelmet ÉS megadja a fő mondanivalót.