Örömmel látom, hogy egyre több rendelő fektet kiemelt figyelmet a videós tartalmak készítésére: szinte naponta jönnek ki az érdekesebbnél érdekesebb részek a közösségi oldalakon. Ám hibák is akadnak sajnos szép számmal! Ezekre figyelj, ha tökéletes szintre szeretnéd emelni a fogászati marketinged!

(1) Random publikálás

A videók közzétételének is vannak ideálisabb és kevésbé ideális időpontjai. Azt vettem észre, hogy ez sokszor a marketinges idejéhez van időzítve: azaz akkor kerül ki egy tartalom, amikor a felelős oda jut a napi feladataiban. Kedd délelőtt, szerda kora délután – ezek tipikusan ilyen “elrontott publikációs’ időpontok.

Ha te is stréber szinten működsz, akkor nézd meg, a te nézőid mikor töltenek időt az adott platformon és akkorra igazítsd a megjelenést!

(2) Egyszerre sok videó publikálása

Ismered az érzést, amikor hetekre-hónapokra beragadnak a felvett anyagok valamilyen okból, majd a videós átküld 10 kész videót egyszerre? Mint a diéta alatti csokievés: nehéz megállni, hogy ne posztoljuk rögtön az összes elcsúszott videót egy napon – “hiszen már hetek óta ki kellett volna mennie és a várakozás tovább rontunk a helyzeten”! 

Viszont így saját magad ellen dolgozol a közösségi oldalakon, és a videókba tett energiád nem fog megtérülni. Napi 1 videó még mindig sok, de ideálisabb, mint 3-4 tartalom egy napon. 

A kitűnő szint az, ha a beragadt videók publikálást is a felhasználóid tartalomfogyasztásához és a saját tartalomnaptárodhoz igazítod!

3 hiba, amit ne kövess el a videós fogászati tartalmaknál! / Fogászati kommunikáció

(3) Kreatív videócímek választása

Egy videós tartalom sikeressége nagyban függ a címválasztástól és a borítóképtől – hasonlóan a híroldalak cikkeihez. A túl általános, semmitmondó címek vagy pont ellenkezőleg, az ultrakreatív, túl bonyolult címsorok jelentősen csökkentik az átkattintási arányt. 

Az elkészített videó megérdemli, hogy a lehető legtöbb nézettséget hozza, így érdemes olyan címet adni neki, ami felkelti a figyelmet ÉS megadja a fő mondanivalót.

Máskor is szeretnél hasonló dolgokról olvasni? Kövesd a munkánkat:

Fogászati arculat FOG nélkül?

Ha hosszú távon gondolkozol, és a praxisodat 5-10 éven belül bővíteni szeretnéd egyéb kiegészítő szolgáltatásokkal (pl. esztétikai kezelésekkel, sebészettel, Cantienica-módszerrel stb) vagy csak unod a sablonos fogászati logókat, akkor azt javaslom, LÉGY EGYEDI és...

DentOwl Talk – After Eight Dr. Lászlófy Csabával

A tavaszi karantén alatt DentOwl Talk címmel indítottunk élő, interaktív Zoom-beszélgetéseket, meghívott vendégekkel. Az első invitáltunk Dr. Lászlófy Csaba, szájsebész kolléga volt, aki most is első kérésre elfogadta meghívásunkat, hogy a márciusi korlátozások óta eltelt 9 hónapról, annak tanulságairól és személyes tapasztalatairól kötetlenül beszélgessen velünk.

Önérvényesítés a munkaerőpiacon – fogászati asszisztenseknek

Online webinárral készülünk Nektek Szemes Orsolyával, a Fogászati kommunikáció alapítójával. A téma: Önérvényesítés a munkaerőpiacon.

Fogászati apróhirdetés – 3 tipp, hogy még sikeresebb legyen a hirdetésed!

Írtam egy újabb vendégposztot a Dental Menedzser oldalára a fogászati apróhirdetésekkel kapcsolatban. A marketing feladatok mellett toborzással is foglalkozom az ügyfeleimnél, így a saját bőrömön tapasztalom, milyen fontos egy jól megírt hirdetés.

Miért nem lesz páciens a bejelentkezőkből?

Minden bejelentkező ügyfél egy potenciális páciens, aki súlyos forintokba kerül a rendelőnek. Ha nincs is állandó hirdetésed, akkor is van: honlapod közösségi oldalaid (Facebook, Youtube, Instagram) nyomtatott anyagod (névjegy, ajánlókártya) hírleveleid amiért egyszer...

Fogászati asszisztensi kompetenciák a digitális munkafolyamatokban

Meggyőződésünk ugyanis, hogy számos digitális munkafolyamatba tevékenyen involválódhatnak a fogászati asszisztensek – persze csak akkor, ha rendelkeznek a megfelelő elméleti és gyakorlati tudással; ha viszont felvértezik magukat ezzel a tudással, úgy elképesztő lépéselőnybe kerülnek a munkaerőpiacon.