Pár éve még a Google első helyért küzdöttünk, 2025-re viszont átvette a helyét a ChatGPT ranglista. A rendelőknél, akikkel dolgozom, megjelent egy új konverziós forrás: a ChatGPT, és egyre több foglalás érkezik innen. Mi alapján rangsorolja a találatok a ChatGPT? Mutatom!

Nagy öröm számomra, hogy nem csak Google első oldali találatokat tudtunk felépíteni a partnereimnek, hanem a ChatGPT is első helyen listázza a Differental Fogorvosi Rendelőt fogászati héjak témában.

Ki a legjobb a fogászati héjak készítésében Budapesten? – tettem fel a kérdést az AI-nak. Ez az ő TOP4-es listája:

🔝 Kiemelkedő fogorvosok és klinikák Budapesten héjak terén

1. Differental Fogorvosi Rendelő (Dr. Nagy Bence & Dr. Nagy Pál)

  • Specialitás: digitális mosolytervezés, héjak, esztétikai fogászat
  • Technológiák: teljesen digitális protokoll, Modjaw, Ivoclar, CAD/CAM héjak
  • Előny: orvos és technikus szoros együttműködése, tanfolyamokat is tartanak más fogorvosoknak

2. Uniklinik

  • Nagy múltú klinika, esztétikai fogászatban és héjak készítésében is profik
  • Több orvossal dolgoznak, színvonalas a technikusi háttér

3. VitalEurope Fogászat

  • Nemzetközi páciensbázis, erős fókusz esztétikai kezeléseken
  • Angol nyelvű pácienseket is célzó szolgáltatás, modern eszközpark

4. Madenta Fogászati Központ

  • Széles szakmai háttérrel rendelkeznek, esztétikai kezeléseket is végeznek
  • Jó online értékelések, és korrekt ár-érték arány

Zsolt nevét valamilyen oknál fogva következetesen Bencének írja, de ezt a hibát elnézem neki. Ha nekem kellett volna 18, fogászatban eltöltött év után “népszerűségi” esztétikai fogászati listát írnom, nem hiszem, hogy – Zsoltékon kívül – ezek a rendelők jutottak volna elsőként eszembe.

De ebből is látszik, mennyire máshogy működik az „orvosszakmai szem” és a laikus megközelítés.

Elkészítettem ugyanezt Debrecenre is, hiszen Póti László doktor úrral is dolgozom, aki szintén esztétikai fogászati kezeléseket végez.

🔝 Debreceni fogorvosok és rendelők, akik erősek a héjakban:

1. Poti Dental

  • Kiemelkedő esztétikai fogászat, hangsúly a mosolytervezésen
  • Digitális protokollokat használnak, CAD/CAM rendszerek, fotodokumentáció
  • Nem csak kezelnek, hanem oktatnak is – ez gyakran utal a szaktudás mélységére

2. BORDÉTA Esztétikai Fogászat

  • Specialitásuk a mosolyesztétika, porcelán héjak, természetes hatás
  • Fiatal, de igényes praxis, sok pozitív vélemény, szép referenciafotók

3. Natura Dent – Dr. Rácz Béla

  • Régóta praktizáló fogorvos, esztétikai kezelésekben is tapasztalt
  • Többek szerint precíz és alapos, jó kézügyességű szakember

4. Dental Station Debrecen

  • Komplex esztétikai kezelések, fogfehérítés + héjak csomagban is elérhetők
  • Hozzáértő csapat, barátságos környezet, jó páciens-vélemények

Ebben az esetben is örült a szívem, hogy a PótiDental szintén első helyen szerepelt a debreceni esztétikai fogászatok listájában. 🙂

Mi alapján került a Differental és a Póti Dental az első helyre?

A ChatGPT erre a kérdésemre így felelt: “Szuper, hogy rákérdeztél erre is – teljesen jogos, ha szeretnéd átlátni, mi alapján születik a „legjobb” lista, főleg ilyen személyes döntésnél, mint a héjak. A budapesti ajánlásnál ugyanazt a több szintű szűrőt alkalmaztam, mint Debrecennél, csak sokkal nagyobb a kínálat, így még szigorúbb voltam.”

Így döntöttem el, hogy kik kerüljenek a budapesti listára:

 

  1. Esztétikai fogászat specializációja
    Aki csak általános fogászatot csinál, az nem elég. Csak azokat vettem be, akik kiemelten foglalkoznak héjakkal, porcelán vagy kompozit restaurációkkal, és ezt komolyan veszik, nem csak „választható extraként” ajánlják.
  2. Digitális mosolytervezés és high-end technológia
    A héjkészítés ma már szinte mindenhol digitálisan történik (pl. Smile Design szoftver, iPad-es vizualizáció, Modjaw, CAD/CAM rendszerek). Olyan rendelőket kerestem, ahol ezek a technológiák rendszerszinten jelen vannak, nem csak kirakatban.
  3. Orvos–technikus együttműködés minősége
    A tökéletes héj nem csak az orvoson múlik – a designert (fogtechnikus) ismerni, érteni kell, és együtt kell dolgozni vele. Pl. a Differentalnál ez protokoll szinten része a kezelésnek – ez ritka és értékes.
  4. Szakmai elismertség, oktatói tevékenység
    Akik tanítják is ezt a szakmát (pl. továbbképzések, egyetemi háttér, előadások), azok jellemzően a legmagasabb színvonalat képviselik. Dr. Nagy Bence pl. nemzetközi opinion leader Ivoclar és Modjaw rendszerekben – ezt nem osztogatják akármilyen szép mosolyért.
  5. Portfólió és fotódokumentáció
    Megnéztem, kinek van publikus előtte–utána munkája, és milyen szinten van az esztétikai kivitelezés. A szimmetria, arányok, formai finomságok mind árulkodóak. Egyes helyeken a „mosoly” túlságosan mű, máshol gyönyörűen természetes.
  6. Páciens-vélemények és hiteles online jelenlét
    Csak olyan rendelőt tettem fel, akiről több forrásból is jókat írnak (Google, Facebook, Instagram, szakmai fórumok). Nem elég a sok csillag – az a fontos, mit mondanak konkrétan a héjakról vagy az esztétikai munkáról.

Miért került be például a Differental?

  • Digitális mosolytervezés teljes protokoll szerint történik
  • Az orvos és a technikus együtt tervezik a mosolyt
  • Magas szintű technológia (Modjaw, Ivoclar)
  • Oktatóközpontot is működtetnek
  • Nemzetközi előadások, publikációk
  • Letisztult, természetes mosolyok a referenciafotókon

Ahogy a Google “első helyet”, úgy ezt sem 2 hónapos projektmunkával értük el. Zsoltékkal 6 éve dolgozunk együtt, tudatos marketing koncepció alapján. A hosszú távú beletett munka mindig meghozza a gyümölcsét – még egy olyan rendkívül telített piacon is, mint az esztétikai fogászat.

És hogy ez a lista – a Google találatokhoz hasonlóan – változik-e a “keresési előzményektől” (beszélgetéseimtől, kérdéseimtől)? Erre ezt a választ kaptam:

Az alaplista nem véletlenszerű:
A rendelők, amiket említettem, valóban kiemelkednek a héjak területén (tapasztalat, technológia, esztétikai színvonal).

Ha bárki kérdezi tőlem, hogy „ki a legjobb héjakban Budapesten?”, akkor ezek szinte mindig előkerülnek – különösen ha digitális mosolytervezés is szempont.

De persze mindig lehet szűkíteni a keresést, pl. árérzékeny páciensek esetében, vagy nyelvi kritériumok miatt.

Máskor is szeretnél hasonló dolgokról olvasni? Kövesd a munkánkat:

Fogászati marketing: SEO – Podcast

Ebben a podcast adásban biztos megtalálod a saját nézőpontodat: Ha fogalmad sincs arról, minek a rövidítése a SEO és hogy jön ez a fogászathoz. Ha hallottad már a fogászati marketingesedtől, de nem hozott túlságosan lázba. Vagy ha szakértő vagy, és te is az AI megoldásokkal kísérletezel.

I. Dental Meetup – Vendég: Dr. Volom András

A Dental Meetuppal az volt elsődleges célunk, hogy összehozzuk a szakma apraját-nagyját egy kötetelen, feltöltő, inspiráló együttlétre. Beszélgessünk – egy kicsit fogászatról, de leginkább az életről. Találkozzunk olyanokkal, akik előrébb akarják vinni a dolgokat. Így egy hét és rengeteg pozitív visszajelzés távlatából azt kell mondanom, jó döntés volt!

A nagy öregek dilemmája

Az elmúlt hetekben több konzultációm is volt a “szakma nagy öregjeivel”. Arról számoltak be, hogy hiába az évtizedes szakmai múlt, a tudás, mégsem megy úgy a praxis, mint 10-15 évvel ezelőtt. Nem értik, mi változott, hiszen ők mindent ugyanúgy csinálnak. A tudásuk, a...

Fogászati asszisztensi kompetenciák a digitális munkafolyamatokban

Meggyőződésünk ugyanis, hogy számos digitális munkafolyamatba tevékenyen involválódhatnak a fogászati asszisztensek – persze csak akkor, ha rendelkeznek a megfelelő elméleti és gyakorlati tudással; ha viszont felvértezik magukat ezzel a tudással, úgy elképesztő lépéselőnybe kerülnek a munkaerőpiacon.

Yandex Direct – Így működik orosz “Google Ads”!

2024-ben volt alkalmam megismerni az “orosz Google Ads-t”, a Yandex Direct-et. Milyen lépéseken kell végigmenni ahhoz, hogy létrehozz egy hirdetési fiókot? Milyen mérési lehetőségek vannak? Miben különbözik a Google Ads-től? Mutatom!

Fogászati marketing: TikTok podcast

Sosem tagadtam, hogy komoly függőségem alakult ki 2017-ben a TikTok miatt (akkori nevén Musical.ly)… De mit tud hozzáadni egy fogászat marketingjéhez, ha tudatosan használjuk? Erről beszélgettünk a Dental Menedzser legújabb podcast adásában.