Az elmúlt hetekben többször is belefutottam a fenti gondolatmenetbe a marketing kampányok kapcsán: ha te valamit magánemberként nem használsz vagy nem szeretsz, akkor a teljes marketing eszköz értelmetlen, és ne is használjuk őket a cégben sem. De biztos ez a jó gondolatmenet?

Soha nem szoktam kiindulni a marketing folyamatok tervezésénél abból, hogy én személy szerint milyen vagyok, mit szeretek és milyen eszközöket használok. 

Például: Sok könyvet olvasok hagyományos könyvből (tehát nem e-book olvasóval). Ez alapján gondolhatnám, hogy mások számára is fontos a könyvolvasás, és ezt nem hangoskönyv vagy e-book formában teszik, hanem 3D változatban, lapozgatva. 

De vajon igaz-e a fenti gondolatmenet MINDEN magyar felhasználóra? Vagy a legtöbb magyar felsőoktatásban végzett, 35+ nőre? Vagy a budapesti lakosokra? 

Igencsak kétlem. Viszont ahelyett, hogy hasraütés-szerűen megbecsülném ezt a számot, vagy kijelenteném, hogy “szoktak vagy nem szoktak”, felmegyek a Google-re és keresek erről aktuális statisztikákat. 

Tudtad?

“A 2005. évi kutatási eredményekhez viszonyítva 12 százalékponttal esett vissza a könyvolvasó felnőttek aránya; 2020-ban a felnőtt magyar lakosság 13%-a olvas rendszeresen (legalább hetente), míg 2005-ben 25%-uk olvasott rendszeresen.”

Forrás: https://librarius.hu/2020/09/23/felmertek-milyenek-ma-a-konyvolvasasi-es-vasarlasi-szokasaink-magyarorszagon/ 

Releváns volt az az információ, hogy én milyen vagyok és hogyan működöm? Aligha, hiszen a felnőtt lakosság azon elenyésző 13%-ba tartozom, akik még olvasnak rendszeresen könyveket.

“Én nem használom ezt a marketingeszközt, tehát nincs értelme használni a cégemben sem!”

Ugyanez marketingesítve

(1) A TikTok hülyeség és nincs semmi értelme

A TikTok igenis egy releváns közösségi oldal Magyarországon, ahonnan jönnek konverziók (pl. Bejelentkezések). Az, hogy szerinted csak a 12+ korosztály használja tátogásra és táncolgatásra, ebben a formában már nem igaz. Minden platformnak megvan a vezető tartalma, és igen, sok a trash videó a TikTokon, de ettől még nem csak az van és nem csak tini lányok használják aktívan.

Tudtad?

  • A TikTok felhasználók száma Magyarországon 2023-ban eléri a több mint 2 millió főt.
  • A 25 és 34 év közötti korosztály aránya 29% -os.
  • A 35 és 44 év közötti korosztály aránya 16% -os.
  • A 45 éves és idősebb korosztály aránya 17% -os.

Forrás: https://davidkovacs.com/tiktok-felhasznalok/

(2) Hírleveleket már senki nem olvas!

Sokan temették már a hírlevelet, de még mindig van relevanciája. Az, hogy személy szerint egyetlen hírlevelet sem olvasol el az maximum csak annak a mutatója, hogy nem releváns tartalmakra vagy feliratkozva! 🙂 A saját ügyfeleimen látom, hogy a nagyobb értékű képzések és termékek 30-50%-át lehet hírlevelet keresztül értékesíteni.

Tudtad?

  • Az e-mail felhasználók 99%-a naponta ellenőrzi postafiókját, egyes felhasználók akár naponta 20-szor is bejelentkeznek.
  • A 25 és 44 év közötti felnőttek körében a legmagasabb az e-mail használat aránya, 93,6%, és ezen belül a legtöbb kapott és küldött levél üzleti ügyeket érint.
  • A fogyasztók 49%-a szeretne olyan e-maileket kapni, amelyek kedvezményeket és kuponokat tartalmazó ajánlatokat tartalmaznak.

Forrás: https://welldata.hu/email-marketing-statisztikak

 

A fenti példákkal az adatvezérelt gondolkodásra szerettem volna felhívni a figyelmed. Mindig arra fókuszálj, mit csinál a célközönséged, milyen szokások jellemzőek rájuk, hol fogod tudni a leginkább elérni őket! Olvass statisztikákat arról, amiben nem tudsz dönteni, és kevésbé adj hitelt “az én szoktam/nem szoktam” megközelítéseknek. 

Máskor is szeretnél hasonló dolgokról olvasni? Kövesd a munkánkat:

Dr. Varga Endre és Késmárki László. A legmenőbb fogászati startup

A DentOwl Talk következő vendége Dr. Varga Endre és Késmárki László tech guru lesz a dicomLAB-tól. A fogászati vállalkozást idén a 2. legnagyobb potenciálú magyar startupnak választották.

Az alázat ereje

Én hiszek az ALÁZAT erejében. Tudom, ez manapság már nem trendi, de én akkor is el fogom mondani minden adandó alkalommal, hogy mennyi mindent nyerhetsz azzal, ha alázatos vagy - a munkádban, a szakmádban, sőt, akár az életedben is. Ha alázattal végigtanulod az...

Újabb krízisközpontban járt a Dental Meetup csapata!

Óriási örömmel osztom meg veletek a hírt, hogy Mester Emese vezetésével múlt pénteken újabb szájhigiéniás tanácsadásban részesültek a leginkább rászoruló gyerekek és felnőttek!

Fogászati videós tartalmak készítése – 3 tipp

A fogászati videós tartalmak a legkedveltebb játszótereimmé váltak az elmúlt években! Szerencsére nagyon jól teljesítenek, így összeköthetem a kellemest a hasznossal. Írtam nektek egy kisokost a Dental Menedzser oldalára, milyen videókat érdemes készíteni a Youtube-ra.

Gyakran ismételt kérdések a fogászati marketinggel kapcsolatban

Nehezen igazodsz el a fogászati marketinggel kapcsolatos kifejezések között? Még csak ismerkedsz a különböző hirdetésekkel? Bizonytalan vagy a kezdő lépésekben? Összegyűjtöttem a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a témában. 

Milyen szakértőn ne spórolj?

Én minden partneremet arra biztatom, hogy tanácsadók bevonása helyett az edukációra fordítson nagyobb figyelmet: így a tudás házon belül marad, és ez hosszú távon sokkal kifizetődőbb a rendelőnek. Viszont vannak olyan területei a fogászati marketingnek, amibe...